Acer Aspire ES1-531 portatīvais dators

Acer Aspire ES1-531 ir budžeta klases portatīvais dators. Tas mēdz tikt pārdots kopā ar Windows 8.1 operētājsistēmu, taču mēs apskatīsim modeli, kas nāk komplektā ar uzinstalētu Linux. Šajā rakstā īsi apskatīsim, ko der zināt, iegādājoties šo Acer datoru, kā arī kādiem mērķiem tas labāk piemērots.

Acer portatīvie datori

Kādiem mērķiem noderēs šis dators?

  • Mājas dators – ja jums nav svarīgas jaunākās spēles un jaudīgu programmu darbināšana, šis dators jums noderēs interneta pārlūkošanai, kādai vecākai spēlei, filmu skatīšanai internetā, kā arī citiem ikdienas darbiem ar datoru.
  • Dators studentam – ES1-531 ir visnotaļ izturīgs, izdevīgs, un ar to nevar spēlēt jaudīgākās spēles – tātad mazāk laika nosišanas, vairāk mācību. Tas lieliski nokalpos visus 3 (dators nāk komplektā ar trīs gadu garantiju), 4 vai 5 studiju gadus, turklāt to nebūs žēl iegādāties tā cenas dēļ.
  • Dators darbam – ja svarīgākā datora īpašība ir tā spēja darbināt ofisa programmas, tad šis dators jums derēs arī darbam. Savukārt jaudīgākas audio, video un attēlu apstrādes programmas šis dators diez vai spēs “pavilkt”.

ES 1-531 plusi un mīnusi ikdienas lietošanā

  • DVD lasītājs/rakstītājs – ja nezinājāt, tad tagad zināt, ka šīs cenu kategorijas un nu jau arī dārgākiem datoriem bieži vairs nav CD/DVD lasītāja/rakstītāja. Šādā ziņā ES 1-531 ir patīkams pārsteigums, jo tas ir aprīkots ar šādu lasītāju, kas ļaus jums gan skatīties kādu filmu, kuras disks jums mētājas mājās, gan uzinstalēt kādu spēli vai piekļūt failiem no tālas pagātnes.
  • Pieslēgvietas datora aizmugurē – šī ir viena no lielākajām ES 1-531 neērtībām. Nav skaidrs, kāpēc HDMI, austiņu, interneta un viens USB ports (ir arī viens USB ports un SD karšu lasītājs sānos) ir novietots datora aizmugurē. Tas ir neērti, taču jāapdomā šis netikums būtu tikai tad, ja ikdienā lietojat daudz aksesuāru.
  • Veiktspēja – datoram ir viduvēja veiktspēja, varētu teikt – labāka, nekā varētu gaidīt no šīs cenu kategorijas. Tas ir aprīkots ar 4GB operatīvo atmiņu, pavāju videokarti (filmas varēs skatīties, jaunākās spēles spēlēt – diez vai).
  • Aksesuāri – ES 1-531 nāk komplektā ar ērtu skārienpaliktni, kā arī nebūt ne sliktu klaviatūru, web kameru, vairākām pieslēgvietām (skat. augstāk), Wi-fi adapteri un Bluetooth raidītāju. Dators ir lieliski aprīkots lielākajai daļai ikdienas vajadzību.
  • Cietā diska vieta – ar 500 gigabatiem jums pilnīgi pietiks, lai glabātu vismaz lielāko daļu no jebkad uzņemtām fotogrāfijām, kā arī spēles/filmas/fotogrāfijas, un arī pāris kopijas visām Aleksandrijas bibliotēkā atrodamajām grāmatām (tomēr plaši zināms fakts, ka tā ir nodegusi, tāpēc šeit apskatnieks izsakās hipotētiski – “kā būtu, ja būtu”).

Kopumā ES 1-531 ir labs “vidusmēra kalibra” dators, kura pievilcīgā cena padara to par labu esam lielākajā daļā gadījumu.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Tagad Vis.lv portatīvie datori un datortehnikas apraksti pieejami 08!

Kontakti | Lapas karte |Privātums

Zuz.lv kredīti internetā