Budžeta jautājumi un atbildes

Cik daudz laika Jūs vēlētos tērēt Jūsu personīgo finanšu plānošanai katru mēnesi? Stundu? Kā ar 30 minūtēm? Lai Jums tas izdotos, Jums ir jābūt tik godīgiem cik vien iespējams uz papīra. Ja Jūs būsiet godīgi, Jūs zināsiet, kur tieši aiziet Jūsu nauda un Jūs varēsiet pilnībā pārvaldīt šo procesu.

Pirmkārt, noskaidrojiet savu finanšu stāvokli. Apkopojiet visus bankas konta izrakstus, rēķinus, ātro kredītu parādus, ko Jūs varat atrast. Visu, kas dokumentē izdevumus un ienākumus. Jums ir jāizrēķina ikmēneša vidējie izdevumi – jo vairāk informācijas, jo labāk.

Tālāk, uzskaitiet visus savus dažādos ienākumu avotus. Papildus Jūsu regulārajam darbam, dokumentējiet jebkādus citus ienākumu avotus. Ja Jūsu darba devējs jau atskaita nodokļus no Jūsu algas, ierakstiet summu, ko Jūs saņemat uz rokas. Saskaitiet tos un atzīmējiet kā  “ikmēneša ienākumi”.

Vai Jūs pērkat visu jaunu?

Ja Jūs esat viens no tiem, kas pērk visas preces jaunas, Jūs varētu secināt, ka Jūs pārtērējat savus līdzekļus tikai, lai iegūtu jaunākās un labākās jaunās tehnoloģijas. Vispirms Jums vajadzētu pārdomāt, vai Jums tiešam ir nepieciešams jauns TV. Jūs, iespējams, tikai vēlaties sekot līdzi modes tendencēm ne viss personīgajām vajadzībām. Ja Jūs konstatējat, ka Jums tiešām ir nepieciešams televizors, mēģiniet meklēt labāko cenu. Mēģiniet meklēt piedāvājumus ss.lv, lai meklētu lietotu preču piedāvājumus. Protams, tas attiecas uz vairākām lietām nekā tikai Jūsu televizoru. Jūs atrast lieliskus piedāvājumus par elektroniku, iekārtām un mēbelēm šajos portālos.

Cik daudz Jūs tērējat par apģērbu?

Dažiem no mums apģērba iegāde ir gandrīz kā hobijs. Tomēr tas var kavēt iekrājumu veidošanu. Ja nav iekrājumi, tad nav nauda negaidītās situācijās, ja nav nauda, tad jāizmanto kredīts vai ātrais kredīts. Tas ir iemesls, kāpēc ir jāveido iekrājumi. Jebkādi iekrājumi, bet iekrājumi! Vispirms Jums ir jāpārliecinās, ka Jums tiešām ir nepieciešams jauns apģērbs, vai arī Jūs varētu pagaidīt nedaudz ilgāk, pirms iegādāties jaunu apģērbu. Ja konstatējat, ka Jums ir nepieciešams jauns apģērbs tagad, un tas nevar gaidīt, mēģiniet meklēt izpārdošanas veikalos. Ja Jūs varat to izdarīt, dodieties uz lietoto preču veikaliem, kur Jūs varat atrast labas drēbes par lieliskām cenām. Jūs varat atrast zīmolu apģērbu lietoto preču veikalos par daļu no sākotnējās cenas!

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Tagad Vis.lv portatīvie datori un datortehnikas apraksti pieejami 08!

Kontakti | Lapas karte |Privātums

Zuz.lv kredīti internetā