Cik liela datora atmiņa ir pietiekama?

Tas, cik liela datora atmiņa ir pietiekama, ir atkarīgs no diviem dažādiem aspektiem: a) kāda veida programmatūru Jūs izmantojat savā datorā un b) cik daudz atmiņas Jūsu dators atbalsta.

Lai atbildētu uz “a”, Jums ir nepieciešams ņemt vērā to, kādu programmatūru Jūs lietojat. Piemēram, Jūs vienkārši izmantojat interneta pārlūku, tekstapstrādi utml. Alternatīvi Jūs varat izmantot to profesionāliem grafikas darbiem vai audio vai video rediģēšanai, vai arī Jūs, iespējams, esat datorspēļu cienītājs. Katrs no šiem scenārijiem atspoguļo atšķirīgu optimālu datora atmiņas apjomu. Vienkāršai interneta pārlūkošanai un līdzīgām aktivitātēm 2GB vairumā gadījumu būs pietiekami. Ja tomēr esat profesionālis, kas veic grafikas/ audio vai video darbus, tad kaut kas starp 4-8GB būs labāk. Ja, no otras puses, Jūs esat geimeris, 4GB vai vairāk ir tas, uz ko Jums vajadzētu tiekties.

Atbildēt uz “b” aspektu ir nedaudz sarežģītāk, jo, lai noteiktu, cik lielu portatīvā datora atmiņu Jūsu dators atbalsta, Jums ir nepieciešams vai nu ieskatīties lietošanas pamācībā (ne vienmēr iespējams un izsmelošs variants) vai noteikt atmiņas kontrolieri, ko tas izmanto. Abas metodes darbojas, bet pēdējā būs saprotamāka prasmīgākiem datoru lietotājiem. Par laimi, internetā ir pieejami dažādi rīki, kas noskenēs Jūsu datoru un pateiks Jums šo informāciju bez tehniskās izpratnes no Jūsu puses. Jūs varat atrast šos rīkus internetā. Lai kāds arī ir rezultāts no aspektiem “a” vai “b”, Jums vienmēr ir jāizvēlas optimālākie datora atmiņas uzlabojumi, gan savam portatīvajam datoram, gan uzdevumiem, kam Jūs to izmantojat. Tā rezultātā Jūs nodrošināsiet labāko lietošanas pieredzi.

Kopsavilkums

Noteikti piefiksējiet svarīgākās piezīmes no iepriekš minētās informācijas. Gan operētājsistēma, gan jebkura papildu programmatūra, ko Jūs izmantojat savā datorā aizņem fizisko atmiņu. Ja Jūsu datoram nav pietiekami daudz fiziskās atmiņas tiem mērķiem, kuriem Jūs to izmantojat, operētājsistēma ielādēs to virtuālajā atmiņā. Diemžēl, tā ir ievērojami lēnāka nekā fiziskā atmiņa un tādējādi pasliktinās datora sniegums.

Labi izvēlēts datora atmiņas atjauninājums ir lielisks risinājums. Tas, cik lielai tai būtu jābūt, ir atkarīgs no a) tā, kam Jūs izmantojat savu datoru un b) cik daudz fiziskās atmiņas ir Jūsu datoram. Šo informāciju Jūs varat meklēt lietošanas pamācībā vai izmantojot skenēšanas rīkus internetā.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Tagad Vis.lv portatīvie datori un datortehnikas apraksti pieejami 08!

Kontakti | Lapas karte |Privātums

Zuz.lv kredīti internetā