DEMAVEND

DEMAVEND virsotne 5604 m. (Irāna).

Demavend virsotne ir izdzisis vulkāns Elburs kalnu grēdā, tās augstums -5604 m. Virsotnē pirmo reizi uzkāpa 1837 gadā un tā bija viena no pirmajām Āzijas iekarotām virsotnēm. Elburs kalnu masīvs veido milzīgu barjeru starp Kaspijas jūru un karstiem un sausiem Irānas tuksnešiem. Šajos kalnos ir daudz četrtūkstošnieku, bet tikai viens piectūkstošnieks – Demavends. Tas gandrīz par 1000 metriem pārsniedz otro augstāko kalnu virsotni Alam-kuh 4850 m. Mūsu ceļojuma laikā plānots uzkāpt abās šajās virsotnēs.

Irānas kalni raksturīgi ar diezgan mērenu klimatu, apledojums tur nav liels. Kāpšanas sezona ilgst no jūnija līdz novembrim. Bet tā kā Demavend virsotne tomēr ir ļoti augsta, vēlams kāpējiem bet ar augstkalnu pieredzi, vai vismaz labā fiziskā formā (pirms ceļošanas ļoti labi paaugstināt savu kondīciju ar ilgstošām skriešanām, peldēšanu u.c.)

Kalni var būt apledojuši, tāpēc noteikti ņemsim līdzi dzelkšņus. Tā kā Demavenda virsotne ir izdzisis vulkāns, tā nogāzes tāpat kā citi vulkāni ir diezgan lēzenas, bez lielām tehniskām grūtībām..

IrānaIrāna ir islāma valsts, kura ir tik pat kā slēgta no pārējās civilizācijas. Šī norobežotība sniedz ceļotājam kā plusus, tā arī mīnusus. Pie mīnusiem varētu pieskaitīt diezgan grūti saņemamu iebraukšanas vīzu (mēs būsim Jūsu starpnieki), Jāsargās no varas iestāžu likuma nepildīšanas (nedrīkst ievest alkoholu, politisko materiālu, vai materiālus, kurus varētu tulkot kā pornogrāfija). Jānosedz savas ķermeņa daļas (it sevišķi sievietēm). Ja šie noteikumi būs izpildīti, mes varēsim justies tur droši un baudīt īstu austrumu tautas viesmīlību. Kā vienu no plusiem varētu pieskaitīt diezgan maz tūristu no rietumu zemēm.

Irānas vēsture ir ļoti sena- to liecina neskaitāmie arhitektūras pieminekļi un veco civilizāciju drupas. 522 g.p.m.e. šeit pastāvēja Ahemenidu Impērija, kuras drupas redzamas Persepolisas pilsētā.

Paredzēts ir lidot līdz Teheranai, kur nedaudz laika veltīt pilsētas apskatei un labi sagatavoties turpmākam ceļojumam. No Teherānas ar auto dosimies kalnos, līdz nelielam ganu ciematam Hesarshal (2000 m). Pēc tam veltīsim pāris dienu aklimatizācijai ,uzkāpjot kādā no četrtūktošniekiem (piem. Laskarak, vai Divhal) Turpināsim savu aklimatizāciju uzkāpjot Alam-kuh virsotnē (4850m.) ejot daļēji pa Klargan ledāju, daļēji pa ziemeļrietumu kalnu nogāzi. Uzkāpšana plānota apm. par 6 stundām. Reihan sādžā atpūtīsimies un sagatavosimies galvenajam mērķim.

cab.lv/celojuma-informacija

No Reineh sādžas dosimies uz augstkalnu apmetni, kura atrodas apm. 4300 m. augstumā. Ceļš uz virsotni nav pārāk grūts, bet ir vienmuļš, to sarežģī arī ieelpotais gaiss, sajaukts ar vulkāna gāzēm. Virsotni sasniegsim apm. pēc 8 stundām. Ceļa grūtības vainago lieliskā panorāma, it sevišķi skati Kaspijas jūras virzienā. Vulkāna krāterī atrodas neliels ledājs. Atpakaļceļš – caur Reineh ciemu uz Teheranu. Ja izrādīsies, ka laika vēl pietiek, dosimies Persepoles pilsētas apskatē, pa ceļam aplūkojot arī citas vēsturiskās vietas.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Tagad Vis.lv portatīvie datori un datortehnikas apraksti pieejami 08!

Kontakti | Lapas karte |Privātums

Zuz.lv kredīti internetā