Finanses studijām

LīdzekļiTeicamas un izcilas sekmes skolā nodrošina nākamā studenta vieglu iekļūšanu studiju mērķim izvēlētajā mācību iestādē. Ir daudzas Latvijā akreditētas augstskolas, kuras piedāvā budžeta studiju vietas – vismaz šādās universitātes un augstskolas: Latvijas Universitāte www.lu.lv, Rīgas tehniskā universitāte www.rtu.lv, Latvijas Lauksaimniecības Universitāte www.llu.lv, Rīgas Stradiņa universitāte www.rsu.lv, Daugavpils Universitāte www.du.lv, Liepājas Universitāte www.liepu.lv, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, Latvijas Jūras akadēmija, Latvijas Kultūras akadēmija, Latvijas Mākslas akadēmija, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija, Rēzeknes Augstskola, Ventspils Augstskola, Vidzemes Augstskola un citas. Ko darīt, ja atzīmes nesola budžeta vietu? Jāpadomā par finansēm studijām, kas atvieglos mācības.

Finansējumam nav jābūt saspringta grafika iegrožotam, tādējādi uzliekot pārliecīgu slogu studentam, kuram, pirmkārt, jārūpējas par izglītības iegūšanu. Banku piedāvājumi ir dažādi: parasti kredīta atmaksa jāuzsāk pēc izglītības grāda iegūšanas. Ir arī tādi piedāvājumi, kas atvieglo kredīta atmaksu atkarībā no tā, vai darbs pēc studijām augstskolā tiek izvēlēts apgūtajā specialitātē. Pārsvarā gadījumu vajadzīgs galvotājs, kas garantē kredītu. Tomēr arvien jāatceras, ka aizdevuma atmaksa ir uz paša aizņēmēja pleciem. Tas daudzus attur gan no izglītības iegūšanas, gan kredīta formēšanas. Tomēr izglītība ir ilgtermiņa ieguldījums un līdz ar to tās vērtība – augstāka par jebkuras materiālas vērtības iegādi. To vajadzētu likt aiz auss, līdz pienāk īstais brīdis finansējuma iegūšanai. Pirmais solis – neaizņemties tādām vajadzībām, kas vēlāk varētu kavēt izglītības finansējumu, ja tāds būtu nepieciešams.

Augstskolās studējošiem bieži nav citas izvēles, kā uzsākt arī darba gaitas. Jāņem vērā, ka šī iemesla dēļ pirmie gadi pēc valsts apmaksātās izglītības iegūšanas var būt ļoti smagi. Daudziem studentiem piesakās mazuļi, taču mērķis parasti iedvesmo. Jācenšas, kad vien iespējams, atpūsties, nedarīt muļķības (cik vien ir jauna, nākotnei apsolīta cilvēka spēkos) un dzīvot, raugoties uz priekšu. Studējošie ar bērniem var saņemt atlaides gan studiju maksai, gan izdevīgākus noteikumus kredīta maksājumiem. Bankas, finanšu institūcija ALTUM un augstskolu administrācijas ir informācijas avoti, kur iegūt datus par nepieciešamo finansējuma nokārtošanai.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Tagad Vis.lv portatīvie datori un datortehnikas apraksti pieejami 08!

Kontakti | Lapas karte |Privātums

Zuz.lv kredīti internetā