Ieradumi, kas ieved parādsaistībās

NaudaNereti daudzi no mums iekuļas lielos parādos, jo ir pārāk nesaprātīgas vēlmes, kas nesaskan ar mūsu finansiālo situāciju. Ļoti bieži daudzi no mums uzņemas kredītsaistības visdažādāko iemeslu dēļ, piemēram, nepieciešama nauda ārsta apmeklējumam, ceļojuma iegādei vai mašīnas remontam. Tomēr ir situācijas, kad daudzi sīki ikdienas ieradumi iedzen mūs liekās un nevajadzīgās parādsaistībās, kas nereti var ļoti apgrūtināt mūsu ikdienu.

Lai dzīvotu veiksmīgāk ir jāmaina savi ikdienas ieradumi. Ir jāsaprot, kuri no visiem ikdienas ieradumiem sadārdzina Tavu dzīvi un ir jāatsakās no tiem, lai ietaupītu naudu daudz svarīgākām lietām un vajadzībām, jo nereti lietas, par kurām tērējām visvairāk – visvairāk iedzen mūs parādsaistībās. Ņem vērā, ka reizēm pat vienkāršas sadzīves lietas un vajadzības var izvērsties par salīdzinoši lieliem ikmēneša tēriņiem, ko ar savu  algu nav iespējams nosegt.

Daži no šiem tēriņiem, kas nereti negatīvi ietekmē mūsu finansiālo situāciju

Smēķēšana – Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju, diemžēl, ir patstāvīgi smēķētāji:

 • Katru dienu šie cilvēki izsmēķē vairāk kā vienu paciņu. Šobrīd tabakas cenas ir salīdzinoši augstas, tāpēc šis neveselīgais ieradums var radīt pamatīgu robu ikdienas budžetā.
 • Jāpiebilst, ka viena cigarešu paciņa maksā sākot no 2,00 Eiro, un ja mēnesī tiek nopīpētas, piemēram, 30 paciņas, tad tas jau izmaksā vismaz 60 Eiro;
 • Bieži vien cigaretes maksā dārgāk, tāpēc šis ieradums var būt vēl dārgāks. Diemžēl, smēķēšanas atmešana ir grūts un ilgstošs process un vairumam ikdienas smēķētāju vajag speciālistu un tuvinieku palīdzību, lai pilnībā atbrīvotos no šī kaitīgā ieraduma. Tomēr tad, kad pilnībā atmetīsi smēķēšanu – Tev būs vairāk līdzekļu citām, daudz svarīgākām lietām un vēlmēm.

Restorānu apmeklējumi – daudziem no mums ikdienā ir maz laika, lai gatavotu ēst mājas un paēstu vakariņas vai pusdienas kopā ar ģimeni un saviem tuviniekiem:

 • Diemžēl, aizvien biežāk tiek izmantotas ātrās ēdināšanas iestādes un restorāni. Tomēr jāpiebilst, ka ēdot maltītes šādās iestādēs var iztērēt ļoti daudz naudas, jo, lai kārtīgi paēstu ir vajadzīgi vismaz 3-5 Eiro;
 • Piemēram, standarta bistro vai smalkā restorānā katra maltīte Tev izmaksās vismaz 5 Eiro. Ja mēnesi ēdīsi ārpus mājas, tad šis ieradums Tev izmaksās vismaz 150 eiro, ko noteikti varētu samazināt, ja Tu gatavotu ēdienu mājās.

Limonādes un saldumu lietošana uzturā var nopietni kaitēt Tavai veselībai un samazināt Tavu budžetu:

 • Pirmkārt, saldināto dzērienu un saldumu lietošana uzturā nav veselīga, jo tā rada liekas kalorijas Tavai ikdienas ēdienkartei. Kā arī saldumi un limonādes Tev izmaksās salīdzinoši lielus naudas līdzekļus;
 • Ja Tu katru dienu iegādājies kādu saldinātu gāzēto dzērienu par 1 Eiro un šokolādes batoniņu par 50 centiem, tad mēneša beigās tas jau radīs 45 Eiro lielu iztrūkumu Tavās finansēs. Šos naudas līdzekļus noteikti ir iespējams iztērēt daudz saprātīgāk un efektīvāk.

Iepirkšanās internetā –  esi stilīgs, tomēr rīkojies atbildīgi un neiztērē visu naudu iepērkoties internetā:

 • Bieži vien interneta veikali ar savām nemitīgajām akcijām un bezprocentu kredītiem piedāvā klientiem preces, kas tiem nemaz nav vajadzīgas. Šādā veidā daudzi no mums iztērē daudz vairāk nekā plānots un nereti pietrūkst līdzekļu citām lietām;
 • Salīdzinot dažādas akcijas un akcijas preces bieži vien rodas situācijas, kad vēlamies iegādāties dažādas preces, kas pašlaik nemaz nav nepieciešamas, bet tikai tāpēc, ka bija izdevīga akcija – nevarējām atteikties no kāda konkrēta piedāvājuma.
 • Iepirkšanās internetā, diemžēl, daudziem ir kā atkarība, un, ja pērkot preces tiek izmantoti kredīti, tad šī kredīta lielums ātri vien var izaugt līdz tādam līmenim, ka to nav nemaz tik viegli atmaksāt.
 • Esi zinošs un prātīgs, neļaujies kārdinājumiem un rūpīgi pārdomā preču iegādes nepieciešamību.

Ikvienam no mums ir jābūt savas dzīves noteicējam, un ja kāds no ikdienas ieradumiem sadārdzina mūsu ikdienu – tad ir nepieciešams rūpīgi izvērtēt šī ieraduma nepieciešamību un samazināt to. Neliedz sev savas iespējas un vēlmes, tomēr rīkojies saprātīgi. Vienmēr pārdomā savus ieradumus un centies samazināt kaitīgo ieradumu ietekmi uz savu dzīvi.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Tagad Vis.lv portatīvie datori un datortehnikas apraksti pieejami 08!

Kontakti | Lapas karte |Privātums

Zuz.lv kredīti internetā