Ietaupīt uz elektrību

Vai elektrības spuldzīšu nomaiņa palīdzēs ietaupīt naudu un elektrību? Ja jums šķiet, ka elektrības rēķins ir pārāk liels, un skaidri ziniet to, ka jūsu veļasmašīna, ledusskapis un pārējās elektriskās iekārtas ir ekonomiskas, tad ir jādomā par to, kādas spuldzītes tiek izmantotas jūsu mājoklī.

Vai elektrības spuldzīšu nomaiņa palīdzēs ietaupīt naudu un elektrību? Uz šo jautājumu atbilde ir pavisam vienkārša, jo parastās kvēlspuldzes patērē diezgan daudz elektrību. Svarīgi ir izvēlēties pareizās spuldzītes priekš jūsu vajadzībām. Piemēram, parastā kvēlspuldze maksā diezgan lēti, taču tām ir savi mīnusi. Šīs kvēlspuldzes neiztur vibrācijas un pie nelielām vibrācijām var pārdegt. Parastās kvēlspuldzes ātri uzkarst, tām ir diezgan īss degšanas laiks, kas arī izskaidro zemo cenu. Tomēr pats galvenais ir tas, ka parastajām kvēlspuldzēm ir ļoti liels elektroenerģijas patēriņš un proporcionāli zema gaismas atdeve.

Kvēlspuldžu pozitīvās īpašības ir tādas, ka tās iedegas uzreiz un tās nevar ietekmēt apkārtējā temperatūra kā arī tām ir vienmērīgs un patīkams starojums. Kvēlspuldzes tiek ražotas dažādos lielumos un formās. Pastāv svečveida spuldzes, reklāmas, dekoratīvās spuldzes un prožektoru spuldzes. Gandrīz visas šīs kvēlspuldzes var nopirkt jebkurā saimniecības preču veikalā un visos lielveikalos. Var nopirkt gan matētas kvēlspuldzes, gan arī dzidras. Tas neuzlabos elektrības patēriņu, tomēr ja 100 w vietā jūs izvēlaties 60 w vai 40 w kvēlspuldzes, tad tas samazinās jūsu elektrības rēķinu par apgaismojumu par vismaz 40%, nekā izmantojot 100 w vai spēcīgākas spuldzītes. Protams, apgaismojums būs mazliet tumšāks, tāpēc telpās, kurās strādājat pie kompjūtera, vai lasiet grāmatas, nav ieteicams šādas spuldzes izmantot.

Komentāri (1)

AndrisSpuldze

January 20th, 2017 at 10:53 am    


Tā ir tāda neliela dilema, maksāsi mazāk par elektrību pērkot LED, bet maksāsi vairāk par spuldzīti, es joprojām turos pretī spiedienam un pērku no http://www.buvdarbiem.lv/elektromateriali/spuldzes-un-led-lentes/kvelspuldzes

zinu, ka itkā LED ir ekoloģiskākas un izdevīgākas, bet…

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Tagad Vis.lv portatīvie datori un datortehnikas apraksti pieejami 08!

Kontakti | Lapas karte |Privātums

Zuz.lv kredīti internetā