Kā ietaupīt naudu uz dažādām lietām

Šķiet, ka mūsdienās tas ir viens no biežāk uzdotajiem jautājumiem, tomēr vienas konkrētas atbildes nav. Mēs mācāmies, lai varētu strādāt. Mēs strādājam, lai varētu nopelnītu naudu. Un pēc tam mēs nonākam strupceļā, domādami ko darīt tālāk, jo labi dzīvot gribās visiem, tomēr sākumā ir jānomaksā īre, komunālie, kredīti, jāpaēd un galu galā jānopērk visādi sadzīves līdzekļi. Un tā arī tā nauda pazūd.

Visi labi zina, ka krājkasītes variants mūsdienās vairs nestrādā. Pat ja esi nopietni nolēmis krāt, tāpat pēc brīža attapsies nočiepjot tos pāris eiro. Vislabākais variants ir atrast kādu uzticamu personu (mammu, tēti vai labāko draugu) un katrā algas dienā iedot viņam kādu noteiktu summu, cik esi spējīgs iedot. Vai tie ir 20 eiro vai 100 eiro, bet tu zināsi, ka nauda ir drošībā. Sarunā ar to cilvēku, pie kā būs tava nauda, ka katru reizi, kad tev viņu vajadzēs, viņi nedos uzreiz, bet nopratinās kādiem mērķiem tev viņu vajag. Un tu redzēsi, ka katru mēnesi glabājot naudu pie šīs uzticamās personas, tu ne tikai ietaupīsi naudu, jo netērēsi to muļķīgās lietās, bet tev sanāks arī uzkrāt. Cik daudz – tas jau nu ir atkarīgs tikai vairs no tevis un tava gribasspēka.

Ja mēs parēķinām, tad vislielākā nauda aiziet sīkumos. 60 centi par šokolādes tāfelīti, vēl 40 par košļenēm un vēl par ‘hotdogu’ un lietām, bez kurām varam iztikt. Tās visas ir sekundāras lietas mūsu dzīvē, uz kurām varētu mēģināt ietaupīt. Visekonomiskākais variants ir ēst veselīgi. Zem 10 eiro tu veikalā nopirksi tik daudz dārzeņu, ka pietikt ilgam laikam. Izsvītro no sava saraksta visas lietas, kuras vēderam sagādā prieku, bet ir neveselīgas un tu redzēsi, ka ietaupīsi daudz naudas. Vislielāko ‘nē’ pasaki ātrās ēdināšanas restorāniem. Lai kārtīgi paēstu, tie ir ļoti dārgi, turklāt vēderā nenoturas ilgi, respektīvi, tev drīz vien atkal sagribas ēst. Tāpēc katru reizi piedomā vai tev tie patiešām ir vajadzīgi. Tas, protams, nenozīmē, ka no dzīves jāizdzēš viss patīkamais. Izdomā vienu dienu nedēļā atļauties sevi palutināt. Un tad gan nopērc kaut ko tādu, kas šausmīgi kārojās. Un tu redzēsi, ka prieks par šo preci būs vēl lielāks nekā tad, ja pirksi to katru reizi, kad vien sagribēsi.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Tagad Vis.lv portatīvie datori un datortehnikas apraksti pieejami 08!

Kontakti | Lapas karte |Privātums

Zuz.lv kredīti internetā