Kā izvēlēties portatīvo datoru

Vai esat kādreiz bijis elektronikas veikalā, meklējot labu portatīvo datoru, un pēc tam pie Jums ir vērsies pārdevējs? Iespējams, jā. Vai Jūs zināt, kādus jautājumus pārdevējs uzdod, vai arī Jūs vienkārši klausāties viņa iestudētajā uzrunā un galu galā iegādājaties portatīvo datoru, kas neatbilst Jūsu vajadzībām?

Šis raksts parāda galvenos 6 jautājumus, ko Jums ir nepieciešams uzdot portatīvā datora pārdevējam, lai Jūs galu galā netērētu naudu par portatīvā datora detaļām, kas Jums nav nepieciešamas.

Lenovo Essential B50-30

  1. Kas ir CPU?

Viens no galvenajiem jautājumiem, ko jebkurš pārdevējs spēs atbildēt, ir CPU, ko klēpjdators izmanto. Kā Jūs varētu zināt, minimālajai CPU konfigurācijai ir jābūt Intel Core 2 Duo procesoram. Jebkas mazāks par to, un mēs raugāmies (ļoti iespējams), uz nestandarta portatīvo datoru. Tātad, noteikti pajautājiet pārdevējam, cik jaudīgs CPU ir Jūsu izvēlētajam portatīvajam datoram.

  1. Cik liela atmiņa ir datoram?

Vēl viens būtisks jautājums ir atmiņas apjoms. Mūsdienās lielākajai daļai klēpjdatoru ir vismaz 1 GB RAM, un daudziem ir 2GB. Tas ir minimums, lai palaistu Windows 7 bez traucējumiem, tāpēc pārliecinieties, cik liela atmiņa ir Jūsu izvēlētajam datoram.

  1. Kāds ir ekrāna izmērs un svars?

Reizēm ir grūti pašam noteikt ekrāna izmēru. Pajautājiet par to portatīvo datoru pārdevējam. Parasti pienācīgam portatīvajam datoram būs aptuveni 12 collu vai 15 collu liels displejs. Spēļu vai multimediju datoru ekrāni varētu būt 17 collu lieli.

Klēpjdatora svars ir vēl viens svarīgs apsvērums, tādēļ pajautājiet arī par to. Vai šis svars ir ieskaitot bateriju vai bez tās? Šādi sīkumi būtu noteikti jāprecizē.

  1. Kādas ir pielāgošanas iespējas?

Ja Jums ir īpašas vajadzības, ko parastie portatīvie datori nevar segt, jautājiet pārdevējam par pielāgošanas iespējām. Piemēram, Jūs varētu lūgt pārdevējam, vai ir iespējams pievienot papildus RAM klēpjdatoram. Ja Jums patīk video rediģēšana, vai datoram ir karšu lasītājs? Varbūt pamata portatīvo datoru konfigurācijai to nav, bet pielāgota konfigurācija varētu to piedāvāt.

  1. Cik maksā baterijas nomaiņa?

Lieta ir tāda, ka Jūs nevēlaties, lai datoram beigtos baterija, kad Jūs esat ceļā un nav pieejama strāvas padeve. Tāpēc vienmēr pārbaudiet ar pārdevēju, kādas ir papildus baterijas iegādes izmaksas. Tās parasti var izmaksāt diezgan daudz, tādēļ tas var ievērojami palielināt portatīvā datora iegādes izmaksas.

  1. Kāda ir garantijas politika?

Vēl viena svarīga lieta, kas jāpārbauda, ir portatīvā datora garantija. Vai ražotājs sedz 1 gada, 2 gadu vai 3 gadu garantiju? Pārbaudiet tos, pirms Jūs maksājat par portatīvo datoru.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Tagad Vis.lv portatīvie datori un datortehnikas apraksti pieejami 08!

Kontakti | Lapas karte |Privātums

Zuz.lv kredīti internetā