Kā pareizi apieties ar naudu?

Ir daudz veidu, kā apieties ar naudu, bet nav viena “pareiza” veida, kā apieties ar naudu. Piemēram, cilvēkiem, kuri pelna, piemēram, €10,000 mēnesī, “pareizāk” – tas ir, izdevīgāk no tīri monetāra skatupunkta – būs daļai savas naudas likt strādāt, to investējot un citādi pieaudzējot. Savukārt citiem cilvēkiem – kā jums un man – visizdevīgāk būs to investēt lietās, kas mums var pēc iespējas atvieglot dzīvi (piemēram, automašīna) vai pavērt jaunus naudas pelnīšanas veidus (piemēram, izglītība). Tomēr dažus pamatprincipus mēs jums varam parādīt.

2 lietas, kas palīdzēs labāk apieties ar naudu

  • Budžeta sastādīšana – sastādot budžetu, jūs varēsit izsekot saviem tēriņiem un ienākumiem. Nesastādot budžetu, jūs nezināsiet, cik jums naudas, un kāpēc mēneša beigās tās ir tik maz.
  • Prioritāšu sastādīšana – sarindojot savus izdevumus prioritātēs – piem. “Svarīgi” un “ne pārāk svarīgi”, jūs varat redzēt, cik liela izdevumu daļa aiziet lietās, kuras jums nemaz tik ļoti nav vajadzīgas. Visticamāk, ka nesvarīgās lietās tērējat daudz vairāk, nekā jūs domājāt.

4 veidi, kā varat ietaupīt ikdienā

  • Pērciet ātri bojājošos produktus tikai pa ēdienreizēm – piemēram, ASV vidēji viena ģimene pazaudē vairāk nekā $2000 gadā produktos, kas sabojājas, pirms tiek izlietoti. Lai gan Latvijā šāds skaitlis noteikti ir mazāks, smirdoņa no atkritumu kastes liecina ne tikai par sabojājušos ēdienu – salātiem, pupiņām, etc., ko varējāt celt galdā – bet arī par to, ka esat zaudējuši drusku naudas. Risinājums ir pirkt ātri bojājošos produktus tādā daudzumā, cik izmantosit.
  • Pagaidiet, pirms pirkt jaunāko – jaunākais iPhone var šķist nepieciešamāks par validolu un aktīvo ogli, taču patiesībā tas līdzinās jaunai mašīnai – nopērkot, tā jau ir zaudējusi 30% no vērtības, tiklīdz pametusi placi. Tāpat arī jaunākie modeļi tālruņiem, datoriem, utt. zaudē aptuveni 30% vērtības, pametot skatlogu.
  • Humpalas – lielākā daļa drēbju, ko valkājat, īstenībā varētu nākt no lietotu apģērbu veikaliem – diez vai daudzi pamanītu atšķirību. Varbūt nākamreiz H&M vietā pamēģiniet R.D.A. un DGS!
  • Pērciet kvalitatīvas preces – visbiežāk kvalitatīvas preces, piemēram, izturīgi ādas maki vai energoefektīvas spuldzes, vai dārgāki apavi – visbiežāk tās maksās vairāk nekā citas. Tomēr ilgtermiņā, protams, atmaksājas pirkt kvalitatīvas pretstatā mazāk kvalitatīvām precēm.
Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Tagad Vis.lv portatīvie datori un datortehnikas apraksti pieejami 08!

Kontakti | Lapas karte |Privātums

Zuz.lv kredīti internetā