Kontrolē izdevumus – izveido budžetu

Viens veids, kā kontrolēt izdevumus un izkļūt no ātro kredītu parādiem un vispār parādiem ir izveidot budžetu. Budžets palīdzēs Jums efektīvāk pārvaldīt savas personīgās finanses. Ir pieejami daudzi lēti un bezmaksas budžeta risinājumi, sākot no zīmuļa un papīra lietošanas līdz sarežģītām budžeta plānošanas programmām. Izcila banka Swedbank piedāvā lielisku budžeta programmu – bez maksas. Budžetam nav jābūt sarežģītam, dārgam un laikietilpīgam. Jebkura budžeta programma ir laba, ja vien Jūs to izmantojat pastāvīgi. Arī ātrie kredīti un parādi nav slikti. Problēma sākās tad, kad tie tiek izmantoti bieži un parādi ir visu laiku.

Budžeta sistēma

Viena viegli īstenojama sistēma ir aplokšņu budžeta sistēma. Kā norāda nosaukums, tā ietver aploksnes budžeta plānošanai. Jūs vienkārši izveidojat aplokšņu sistēmu katrai izdevumu kategorijai un ielieciet naudu aploksnēs katras kategorijas izdevumiem katru mēnesi. Kad aploksne ir tukša, Jūs esat iztērējuši mēnesim atvēlēto summu. Vairāk nekādas došanās uz bankomātu, lai iegūtu vairāk naudas, nekādu tēriņu un punkts.

Iepirkšanās

Uztveriet iepirkšanos kā darbu. Ja Jūs iegādātos pārtiku uzņēmumam, Jums būtu jāpieturas pie budžeta. Uztveriet pārtikas iepirkšanos ģimenei tāpat. Izveidojiet budžetu un dariet visu iespējamo, lai pie tā pieturētos.

Neaizdabājiet savām kaprīzēm. Pārbaudiet virtuves plauktus mājās, pirms dodaties iepirkties. Izveidojiet sarakstu ar to, kas jums ir nepieciešams, un pieturieties pie šī saraksta. Jūs ietaupīsiet naudu, pieturoties sarakstam un pretojoties kārdinājumam iegādāties kaut ko citu.

Ņemiet līdzi kalkulatoru. Jums būs daudz vieglāk aprēķināt vienības cenu un salīdzināt preču cenas, ja Jums līdzi būs kalkulators. Cenas ir jāsalīdzina visos gadījumos – pat ņemot ātro kredītu. Ja vēlaties ietaupīt, tad pirmais noteikums ir salīdzināt cenas par precēm un pakalpojumiem.

Pašreizējā saspringtajā ekonomikā, visi meklē dažādus veidus, lai ietaupītu naudu. Jūs būsiet pārsteigti uzzinot, cik daudz Jūs varat ietaupīt, ja Jūs vienkārši veiksiet dažas vienkāršas darbības, un pieturēsieties pie tām ilgtermiņā. Cerams, ka šie ieteikumi būs noderīgi. Tos variet papildināt vai ievērot tikai daļēji, jo jums nav jāseko šiem norādījumiem jeb ieteikumiem punkts punktā.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Tagad Vis.lv portatīvie datori un datortehnikas apraksti pieejami 08!

Kontakti | Lapas karte |Privātums

Zuz.lv kredīti internetā