Latvijas lielākās bankas

NaudaBankas iestādes kuras sniedz plaša klāsta finanšu pakalpojumus. Bankas ir ļoti ietekmīgas iestādes finanšu sektorā. Protams, ne visas ir vienlīdz ietekmīgas, jo ir lielākas un mazākas bankas. Šobrīd Latvijā darbojas 16 bankas un 8 ārvalstu banku filiāles. Pie banku sektora pieder arī valsts centrālā banka.

Bankas varētu saukt par visuzticamāko finanšu iestādi. Mēs visi, tā vai citādi, bet izmantojam banku pakalpojumus.  Mēs saņemam algas, veicam naudas pārvedumus, maksājam rēķinu un tamlīdzīgi. Šie ir visvienkāršākie banku sniegtie pakalpojumu. Tāpat bankas darbojas ar noguldījumiem, kredītiem, vērtspapīriem un tamlīdzīgām finanšu darbībām. Visi šie aktīvi var būt mērāmi miljardos. Tieši pēc aktīviem var noteikt kura ir vislielākā banka un kuras mazākas. Ir vieglāk aplēst bankas darbību pēc aktīvu apmēriem.

Latvijas lielākā banka pēc aktīvu lieluma joprojām ir Swedbank. 2015. gada noslēgumā šīs bankas aktīvi sastādīja 5.497 miljardus eiro. Swedbank ir līdere arī noguldījumu un izsniegto kredītu ziņā. Attiecīgi 4.107 miljardi eiro un 3.164 miljardi eiro. Šī banka ir ienākusi Latvijā no Zviedrijas un ir kļuvusi par vienu no vispopulārākajām bankām Latvijas iedzīvotāju vidū. Tā ir dibināta 1820 gadā un tās priekštece bija pirmā Zviedrijas krājbanka. Sniegtie pakalpojumi tiek attīstīti tā, lai piesaistītu jaunus klientus un veidotu pozitīvas un ilglaicīgas attiecības ar esošajiem klientiem.

Otra lielākā banka ir ABLV Banka. Šīs bankas aktīvi sastāda 4.948 miljardus eiro. Tā ir otrā lielākā pēc noguldījumu apmēriem, 3.805 miljardi eiro, bet nav starp līderiem izsniegto kredītu ziņā. Šī banka ir salīdzinoši jauna, tā radās tikai 1993. gadā uz Latvijas Bankas reģionālās Aizkraukles nodaļas pamata, bet ir sevi pierādījusi gan Latvijā gan deviņās citās darbības valstīs.

Trešā ir Rietumu Banka. Tās aktīvi sastāda 3.871 miljardus eiro. Tā saglabā trešo vietu arī noguldījumu ziņā ar 3.183 miljardiem eiro, bet izsniegto kredītu ziņā atrodas piektajā vietā ar 1.324 miljardiem eiro. Arī šī banka vēl ir salīdzinoši jauna, tā ir dibināta 1992. gadā, bet tā ir attīstījusies ļoti pozitīvi un sniedz plašus pakalpojumus saviem klientiem. Lai arī banka apkalpo visu veidu klientus, tās primārā mērķa grupa ir lielie uzņēmumi un turīgās privātpersonas. Tās darbība plešas pa visu Eiropu un Āziju.

Nākamā ir SEB banka. Tās aktīvi sastāda 3.591 miljardus eiro. Tā saglabā ceturto vietu arī noguldījumu ziņā ar 2.106 miljardiem eiro. Izsniegto kredītu ziņā šī banka ir krietni veiksmīgāka un atrodas otrajā vietā ar 2.459 miljardiem eiro. Arī šī banka ir dibināta 1993. gadā. Tā tika dibināta kā Akciju sabiedrība Latvijas Universālā banka, kad vairākas neprivatizētās Latvijas Bankas nodaļa apvienojās vienā kopējā uzņēmumā. Vēlāk tā mainīja nosaukumu uz Latvijas Unibanka un nu ir kļuvusi pazīstama kā  SEB banka.

Piektā lielākā Latvijas banka ir Nordea Bank AB Latvijas filiāle. Šīs bankas aktīvi to novieto kā piekto lielāko Latvijas banku, šie aktīvi sastāda 2.696 miljardus eiro. pēc noguldījumu apmēra šī banka neietilpst starp Latvijas lielākajām bankām, bet daudz labāk veicas kredītu izsniegšanas jomā kur šī banka atrodas trešajā vietā ar 2.387 miljardiem eiro. līdzīgi kā Swedbank, arī šī banka ir dibināta 1820. gadā, bet tā nāk no Dānijas. Latvijā šī banka darbu uzsāka 1992. gadā un kopš tā laikā ir kļuvusi par vienu no veiksmīgākajām Latvijas bankām.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Tagad Vis.lv portatīvie datori un datortehnikas apraksti pieejami 08!

Kontakti | Lapas karte |Privātums

Zuz.lv kredīti internetā