Miljonāri

Viena no pasaules populārākajām sarunu tēmām noteikti ir nauda. Lai runātu par naudu, Jums nav jābūt ne īpaši izglītotam, ne zinošam ekonomikā un finansēs – pietiek ar interesi un dažiem faktiem.

Piemēram, cilvēkus visos laikos ir piesaistījusi informācija par ļoti bagātiem ļaudīm. Kas ir miljonārs? Parasti par miljonāru uzskata cilvēku, kurš nopelnījis vai kādā citā veidā ieguvis ļoti daudz naudas. Visinteresantākie stāsti izrādās par tiem miljonu īpašniekiem, kuri paši nopelnījuši šo naudu. Kā atzīmē Džastins Braiants (Justin Bryant), uzņēmējs, mārketinga speciālists un blogeris, mēs mīlam stāstus, kuri motivē un liek mums pašiem sapņot pārdrošus sapņus.

Iespējams, ka pats iedvesmojošākais ir Ričarda Brensona stāsts. Lai gan šī vīra vārds nav atrodams starp pasaules pirmajiem desmit bagātniekiem, katru viņam piederošo centu ir nopelnījis viņš pats. Viss sākas ar zēnu, kurš skolā cieta no disleksijas (grūtības tekoši izlasīt vārdus un vājas pareizrakstības prasmes), tā arī neieguva koledžas grādu, taču par spīti tam uzsāka savu biznesu – vispirms ar Ziemassvētku eglītēm. Pirmo miljonu Ričards ieguva no savas ierakstu kompānijas Virgin Records, bet kopumā viņam pieder vismaz 400 uzņēmumu, tajā skaitā aviokompānija Virgin Airlines.

Bils Geitss (Bill Gates) joprojām ieņem pirmo vietu starp pasaules bagātākajiem cilvēkiem (žurnāla Forbes aptauja par 2016. gada miljardieriem). Kopā ar sievu izveidojis Bila un Melindas fondu (Bill & Melinda’s Foundation), viņš ir arī Microsoft līdzdibinātājs. Bils Geitss naudu iegulda labdarībā, palīdzot pasaules nabadzīgākajiem cilvēkiem, tostarp Āfrikā.

Eiropas bagātākais cilvēks, pasaules bagātākais uzņēmējs ir spānis Amansio Ortega (Amancio Ortega). Viņa bagātības avots ir apģērbu ražošana. Kopā ar sievu dibināja uzņēmumu Zara, tagad piederošās kompānijas – Zara, Massimo Dutti un Pull & Bear. Viņa panākumu atslēga ir radītais pārsteiguma moments industrijā un piegādes ķēde, kuru kontrolē pats Ortega.

Amazon dibinātājs Džefs Bezos (Jeff Bezos) ir ne vien interneta pārdošanas magnāts, bet iegulda arī citās savu interešu sfērās. Viņam pieder kosmiskās aviācijas uzņēmums Blue Origin un avīze The Washington Post.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Tagad Vis.lv portatīvie datori un datortehnikas apraksti pieejami 08!

Kontakti | Lapas karte |Privātums

Zuz.lv kredīti internetā