Monitori

MonitoriMonitors ir kā tulks un starpnieks starp datoru un tā lietotāju, tāpēc iegādāties jaunu datoru monitoram būtu jāpievērš pastiprināta uzmanība.

Mūsdienās monitoru izvēle ir ļoti plaša un vairāki no tiem papildus monitora funkcijām spēj kalpot arī kā TV un lasīt USB atmiņas kartes. Laiki, kad monitors aizņēma lielāko daļu galdu, nebija nemaz tik sen, taču nu jau tā ir pagātne, un veikalu plauktos atrodamie monitori, ir viegli plāni un ļoti kompakti.

Izvēloties monitoru, jāvadās pēc tā, kādas darbības ar to tiks veiktas Veicamās darbības nosaka jums vēlama monitora parametrus, piemēram, ja strādājat ar vairākiem atvērtiem logiem vienlaicīgi, veidojat grafisko dizainu, strādājat ar lielā tabulām vai foto apstrādi, tad jūs būs nepieciešams lielāks monitors ar augstāku izšķirtspēju, ja datoru izmantojat sērfošanai interneta un vienkāršāku dokumentu sastādīšanai, šo darbību veikšanai pietiks ārekonomiski izdevīgāku, neliela izmēra monitoru.

Galvenie monitoru parametri:

Monitori

  • Lielums – Monitoru lielumu mēra pa diagonāli, un kā mērvienība tiek izmantota colla (1 colla = 2,54 cm). Mūsdienās populārākie monitoru lielumi svārstās no 18,5 līdz 35 collām.
  • Malu attiecība – šis parametrs nosaka ekrāna augstuma un platuma attiecību. Mūsdienās populārākie ir platekrāna monitori ar malu attiecību 16×9 un 16×10.
  • Izšķirtspēja – jo lielāka izšķirtspēja jo attēls asāks un detalizētāks. Ekrāna izšķirtspēju mēra pikseļos un to vēlams izvēlēties ne mazāku kā 1366×768 pikseļi. Ja vēlaties skatīties uz patiešām labas kvalitātes attēlu, tad būtu jāizvēlas monitors ar Full HD izšķirtspēju sākot no 1920×1080 pikseļiem.
  • Spilgtums – kvalitatīvam monitoram šim rādītājam būtu jābūt ne mazākam par 250 cd/m2, taču augstas klases monitoriem šis rādītājs būs krietni vien augstāks.
  • Skata leņķis – lai monitorā redzamo attēlu varētu skatīt arī no sāniem augšas vai apakšas, vajadzētu izvēlēties monitoru, kura skata leņķis ir vismaz 160 grādi.

Monitorus iespējams iegādāties arī internetā, kur jūs uzreiz vairākiem monitoriem varat salīdzināt visus parametrus un saprast, kurš no tiem visvairāk atbilsts jūsu vajadzībām un darba specifikai.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Tagad Vis.lv portatīvie datori un datortehnikas apraksti pieejami 08!

Kontakti | Lapas karte |Privātums

Zuz.lv kredīti internetā