Personālie datori

Personālie datori jeb PC ir datori, kurus vienlaikus paredzēts lietot tikai vienam lietotājam. Personālie datori ir paredzēti vispārīgai lietošanai māja, birojā un citās vietās.

Personālajiem datoriem ir vairāki veidi:

Personālie datori

  • Galddatori – tie ir datori, kuries iespējams novietot uz galda vai zem tā. Šis ir stacionāro datoru veids, kurus nevaram tik vienkārši pārvietot no vienas vietas uz otru, kā arī tam papildus tiek pieslēgtas tādas ierīces, kā monitors, tastatūra un pele. Parasti šādi datori ir jaudīgāki par cietiem PC datoru veidiem, taču mūsdienās arvien vairāk personīgai lietošanai izvēlas šo datoru veidu nomainīt pret daudz mazākiem un kompaktākiem pārvietojamajiem datoriem.
  • Klēpjdatori – šie ir pārnēsājamie datori, kuriem nav atsevišķi jāpieslēdz monitors un tastatūra. Klēpjdatori darbojas, gan ar strāvas vadu, gan akumulatoru, tāpēc tos iespējams izmantot atrodoties jebkurā vietā, pat mežā, kur nav pieejam elektrības rozete.
  • Piezīmjdatori – tie ir mazi klēpjdatori, ar kuriem iespējams veikt ierobežotas darbības. Tie vairāk paredzēti darbībā interneta vidē.
  • Viedtālruņi – šie ir mobilie telefoni jeb tālruņi, kas aprīkoti ar vairākām personālā datora funkcijām, piemēram, piekļuvi internetam, iespēju spēle spēles u.c.
  • Rokas datori – tie ir pavisam mazi, kabatas lieluma portatīvie datori, kurus var izmantot, kā elektronisko plānotāju, adrešu grāmatiņu vai spēļu spēlēšanai. Vairākiem rokas datoriem ir iebūvēta zvanīšanas funkcija un iespēja pieslēgties internetam. Šiem datoriem nav fiziskas tastatūras, taču ir skārienjūtīgs ekrāns.
  • Planšetdatori – šo personālo datoru veidu varētu dēvēt par klēpjdatoru un rokas datoru apvienojumu. Tie ir kompakti ar skārienjūtīgu ekrānu, taču daudz lielākam iespējam kā plaukstas datoram. Vairākiem planšetdatoriem iespējams uzinstalēt to pašu programmatūru, ko klēpjdatoriem, vai arī izmantot to darbībām internetā.

Izvēloties iegādāties kādu no iepriekš minētajiem personālo datoru veidiem, ņemiet vērā, jūsu datora lietošanas paradumus un funkcijas, kuras visbiezāk izmantojat. Ja dators jums nepieciešams dažādu dokumentu izveidei, nopietnu prezentāciju sagatavošanai vai arī citiem ofisa darbiem, tad labāk būs izvēlēties galddatoru vai klēpjdatoru, taču, ja datoru izmantojat sērfošanai internetā, piezīmju veikšanai, bilžu apskatei un uzņemšanai, kā arī dators jums nepieciešams atrodoties kustībā, labāka izvēle būs planšetdators, piezīmju dators, viedtālrunis vai rokas dators.

Mūsdienu dzīve nav iedomājama bez datoriem un datora trūkuma dēļ, daudzu ikdiena kļūtu paralizēta. Dzīves tempiem palielinoties, informācijai līdz mums jānonāk daudz ātrāk, un tieši dators ir tas, kas palīdz šo informāciju nogādāt un saņemt vien dažu sekunžu laikā.

Tāpat kā dzīve iet uz priekšu, arī datori nestāv uz vietas. Cilvēku prasībām mainoties, mainās arī datoru piedāvājums un cenas. Mūsdienās visdažādākā veida datorus iespējams iegādāties internetā, pat nepieceļoties no dīvāna, turklāt cenas internetā parasti ir zemākas par cenām veikalos.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Tagad Vis.lv portatīvie datori un datortehnikas apraksti pieejami 08!

Kontakti | Lapas karte |Privātums

Zuz.lv kredīti internetā