Viedtālruņi

Viedtālruņi ir mobilie telefoni, kuriem ir vairāk, nekā tikai parastās saziņas iespējas-zvani un SMS. Tie apvieno mobilā telefona un citu ierīču iespējas, piemēram, nereti viedtālruņi ir aprīkoti ar digitālo kameru, GPS navigācijas uztvērēju, kā arī Wi-Fi un citām iespējām. Viedtālruņu attīstība ir cieši saistīta ar to, kas bija plaukstdatoriem, taču tagad viedtālruņi ir izkonkurējuši lielāko daļu šāda tipa ierīču. Negaidīta viedtālruņu priekšrocība ir tāda, ka tie ir ļoti parocīgi tieši jaunattīstības valstīs, kur telefona internets ļauj izmantot tīmekli arī cilvēkiem, kuri nevar atļauties plaukstdatoru vai interneta pieslēgumu. Pašlaik pasaulē ir kādi 1,75 miljardi viedtālruņu lietotāju.

Dateks piedāvā iegādāties viedtālruņus

Apskatīt

Īsa viedtālruņu vēsture

Viens no pirmajiem viedtālruņiem bija Nokia 9000, kas bija atvāžams un aprīkots ar QWERTY klaviatūru. Atvāzts tas funkcionēja kā personīgais asistents, ar kuru varēja nosūtīt e-pastus, faksus, kā arī pārvaldīt adrešu grāmatu, savukārt aiztaisīts tas darbojās kā parasts mobilais tālrunis. Tas tika izlaists 1996. gadā, taču īsti populārs nekļuva. Pirmais patiešām populārais modelis tika izlaists Japānā, 1999. gadā. Kompānijas NT-Docomo izlaistie telefoni varēja ātrāk un lētāk piekļūt internetam, taču, kad parādījās 3G datu pārraide, tie izgāja no aprites.

Ap 2000. gadu vidu ASV populārs kļuva BlackBerry, kas darbojās uz BlackBerry OS, savukārt Eiropā populāri kļuva Nokia viedtālruņi. Gan vieni, gan otri bija aprīkoti ar QWERTY klaviatūru, kas ātri vien izgāja no modes. 2007. gadā tirgu pamatīgi satricināja Apple iPhone uznāciens, kas izsita no tirgus lielu daļu iepriekšējo spēlētāju, kā arī nobruģēja ceļu Android viedtālruņiem. iPhone bija revolucionārs ne tikai ar “multi-touch” tehnoloģiju, bet arī atteikšanos no QWERTY klaviatūras. Tas bija pārāk ērts, lai to nemīlētu, bet, no otras puses, tas teju vai iznīcināja konkurentus, kas pa īstam attapās tikai pēc kādiem pieciem gadiem.

Viedtālruņi pašlaik

Pašlaik (2014. gada novembris) populārākie ir Android viedtālruņi no tādiem ražotājiem kā HTC (jāizceļ HTC One modelis), Google (Nexus), Samsung (Galaxy S5), kā arī daudzi citi. Arī Apple un Microsoft viedtālruņi ir pietiekami populāri, un Apple modeļi vienmēr izraisa palielu ažiotāžu (jaunākais modelis – iPhone 6), kad tos izlaiž. Interesanti, ka viedtālruņi pēdējos gados ir palikuši daudz lielāki – to laikam varētu saukt par jaunāko tirgus tendenci.

Starp citu, notiek arī pāris savādas lietas – Samsung un LG ir izlaiduši jaunus telefonus, kas ir lokāmi (nedaudz, bet tomēr). Šādi telefoni ar laiku kļūs pavisam lokani, tādējādi būs mazāks risks saplēst to ekrānus. Protams, tie arī izskatās stilīgi. Pilnībā lokāmi viedtālruņi gaidāmi ap 2017-2020. gadu. Pašlaik viedtālruņu tirgū viļņojas dažādas tendences – kļūst populārāki ūdensdrošie telefoni; tāpat daži ražotāji sāk eksperimentēt ar uzlādi no Wi-Fi, radio un citiem signāliem; savukārt citi piedāvā atrisināt ‘baterijas problēmu’ (tikai retais viedtālrunis var bez uzlādes iztikt ilgāk par 2-3 dienām) ar ekrāniem, kas pārklāti ar saules bateriju.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Tagad Vis.lv portatīvie datori un datortehnikas apraksti pieejami 08!

Kontakti | Lapas karte |Privātums

Zuz.lv kredīti internetā